قوانین و مقررات


مقدمه

هرگونه استفاده از امدادها به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این صفحه است. امدادها هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط زیر مربوط به کسانی است که به هر شکلی از امدادها و اطلاعات منتشر شده‌ٔ سایت امدادها استفاده می‌کنند.

ماده 1: تعاریف

1-1 امدادها: پلتفرمی در قالب مجموعه‌ای از نرم‌افزارها که شامل سایت و اپلیکیشن است که پل ارتباطی بین مشتری و ارائه دهنده خدمات است.

1-2 کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی که از امدادها استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند از طریق تماس تلفنی مستقیم با متخصص در سایت امدادها، از امدادها استفاده کنند.

1-3 مشتری: کاربری که متقاضی خدمات امدادها است.

1-4 متخصص: کاربری که به مشتری خدمات ارائه می‌دهد و متخصص نامیده می‌شود.

ماده 2: شرایط عمومی

2-1 کاربر با استفاده از امدادها می‌پذیرد که قوانین و مقررات امدادها را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ مستمر کاربران از امدادها به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

2-2 باوجود اینکه کاربران می‌توانند از طریق تماس تلفنی مستقیم اقدام به استفاده از خدمات امدادها کنند، کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به روز در امدادها وارد ویا به صورت تلفنی اعلام کند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربر می‌باشد.

2-3 كاربر در مقابل كلیه مكاتباتی كه امدادها با وی از طریق پست الكترونیكی، پیامك، پوش نوتیفیکیشن (PUSH NOTIFICATION)  و یا از طریق حساب كاربری وی در امدادها انجام می شود مسئول خواهد بود. امدادها پس از گذشت 24 ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن را مشاهده شده تلقی نموده و می تواند در مورد وی تصمیم گیری كند.

ماده 3: شرایط استفاده

3-1 امدادها مستقیما هیچ‌گونه سرویسی ارائه نمی‌دهد، بلکه تنها ایجاد کننده بستر ارتباطی بین مشتری و متخصص جهت تسهیل در ارائه و دریافت خدمت است. بدین معنا که متخصص برای پذیرش خدمات یا رد آن مختار است و مشتری نیز پس از ثبت درخواست خدمت چه به صورت تلفنی چه ثبت درخواست از طریق سایت یا اپلیکیشن امدادها و مشخص‌شدن متخصص می‌تواند از درخواست خود انصراف دهد. بدین وصف، هر سفارشی که در قالب امدادها انجام می‌گردد یک قرارداد مستقل مابین متخصص و مشتری بوده و امدادها تنها زمینه‌ساز انعقاد این قرارداد میان مشتری و متخصص است.

3-2 آدرس و یا آدرس‌هایی که کاربران اعم از متخصص و مشتری در حساب کاربری خود درج می‌نمایند یا به صورت تلفنی به امدادها، مشتری یا متخصص گفته می‌شود، به عنوان محل خدمت مورد استفاده قرار می‌گیرد و مسئولیت هرگونه اشتباه در آدرس و ضرر متخصص بر عهده‌ی شخص مشتری می‌باشد.

3-3 مشتری موظف به مشاهده کارت شناسایی متخصص در زمان مراجعه متخصص به وی است. مشخصات متخصص می‌بایست مطابق با مشخصاتی باشد که امدادها از طریق وب‌سایت www.emdadha.com به نمایش گذاشته است.

3-4 مشتری می‌پذیرد که اسناد، مدارک و اشیای مهم و گرانبهای خود اعم از طلا، ارز، جواهرات و سایر اشیای قیمتی خود را بدون مواظبت در معرض متخصص قرار ندهد و بر نگهداری آنها نظارت داشته باشد. همچنین قبل از اتمام کار متخصص تمامی لوازم خود را کنترل نموده و هرگونه کاستی احتمالی را قبل از ترک متخصص اطلاع دهد.

3-5 متخصص می‌پذیرد در حفظ و نگهداری تمامی اشیای مشتری که در حال ارائه خدمت است نهایت تلاش خود را بکند و در صورت هرگونه آسیب باید خود جوابگوی مشتری باشد.

3-6 متخصص به نحوی خدمات خود را ارائه می‌دهد که مشتری بطور دقیق، صحیح و روشن اطلاعات مربوط به کالا و خدمات را درک کنند.

3-7 متخصص ملزم به ارائه رسید و فاکتور به مشتری یا ثبت قرارداد با مشتری بابت خدماتی که می‌خواهد به مشتری ارائه دهد، است.

3-8 زمان انجام ارائه خدمت به مشتری با توافق مشتری و متخصص صورت می‌گیرد و متخصص متعهد به تحویل یا ارائه خدمت به صورت کامل در زمان تعیین شده است. مدت انجام کار با تایید مشتری و توافق طرفیت قابل افزایش است.

3-9 متخصص اعلام می‌دارد تمامی آموزش‌های لازم در خصوص ارائه خدمت به مشتری و در خصوص تخصص خود را دیده است و با علم و اطلاعات کافی به مشتری کالا و خدمات خود را ارائه می‌دهد و مسئولیت تمامی خدمات ارائه شده را می‌پذیرد.

3-10 متخصص تعهد می‌نمایند کلیه‌ی موارد اخلاقی را رعایت نموده و از مصرف مشروبات الکلی، مواد مخدر و…در طول انجام خدمت اجتناب نماید. همچنین استفاده یا در اختیار داشتن ادوات ممنوعه قانونی در حین انجام خدمت ممنوع است و حق لغو حساب کاربری، جریمه و نیز دعوی حقوقی و کیفری علیه وی را برای امدادها و مشتری ایجاد می‌کند.

3-11 امدادها با پیگیری‌های مداوم و نظارت کامل بر متخصصین، سعی در فراهم‌ساختن بستری شفاف، سرعت‌بخشیدن و تسهیل انجام کارهای خدماتی دارد. لیکن باید در نظر داشت، باتوجه به نسبی‌بودن مفهوم کیفیت و مجزا‌بودن قرارداد مشتری با متخصص از توافقات امدادها با کاربران، امدادها هیچ‌گونه مسئولیتی اعم از مدنی و کیفری در قبال نوع و میزان کیفیت سرویس ارائه‌شده و وقایع و مشکلات احتمالی آتی آن، در مقابل کاربران و اشخاص ثالث نخواهد‌داشت. در این حالت، مشتری و متخصص، حق هرگونه اعمال تغییر و اعتراض در این خصوص، ولو به استناد خیارات را از خود سلب و اسقاط می‌‌نمایند.

3-12 کاربر می‌پذیرد که امدادها ممکن است از ارسال SMS(پیامک) به عنوان راه ارتباطی خود با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.

3-13 کاربر حق ندارد هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای امدادها شامل دیکامپایل(Decompile)، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهند، مگر اینکه اجازه چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

3-14 کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخه دیگری از امدادها را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین وی مجاز نیست در نرم‌افزارهای امدادها در روش ارائه سرویس تغییر یا اخلالی ایجاد کند. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری(Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سرویس اجرا کند.

3-15 کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش امدادها انجام دهد.

3-16 کاربران در طول دوره همکاری موظف به رعایت کلیه شئونات اخلاقی و اسلامی، رازداری و امانت‌داری است.

3-17 کاربران در ارائه اطلاعات و خدمات خود مرتکب فعل یا ترک فعلی که سبب مشتبه شدن و یا فریب مخاطب از حیث کمیت و کیفیت گردد، نمی‌شود.

3-18 کاربر تعهد می‌نماید که کلیه قوانین و مقررات و دستورالعمل‌های جمهوری اسلامی ایران و نهادی تابعه آنرا رعایت کرده و در صورت اثبات خلاف ادعا ، مسئولیت و پاسخگویی به عهده کاربر خواهد بود.